neděle 5. února 2017

Chňapky jako listy

Návod na "lístečkové chňapky" jsem našla v útlé knížce "Šití - Je to tak snadné" nakladatelství Vašut. Potřeba na ně byl jen kousek látky (já použila zbytky látky z povlaků na matrace), ještě menší kousek izolační výplně (vatelínu, termolínu apod.) a dostatečně dlouhý kousek šikmého proužku na okraje.


Šablonu jsem si nakreslila podle své dlaně. Tvar je trochu odlišný od předlohy v knížce, kde list vypadá skoro jako srdíčko.


Z látky se vystřihují 4 úplné a 4 "zkrácené" listy. Z výplně pak 2 úplné listy.


 Ze zbytků látky jsem ještě navíc ušila kapsičky na magnetky na zavěšení (místo poutek). Přestože magnety pocházely ze starých chňapek a zdály se být hodně silné, ukázalo se (bohužel až po ušití - měla jsem to ozkoušet dříve :-( ), že dvě vrstvy silnější bavlněné látky jsou už na ně příliš velké sousto a mají potíž na kovových dvířkách celou váhu rukavice udržet. Čas od času nám proto z trouby sjedou chňapky dolů na podlahu.


Izolační část chňapky skládající se z vrstvy látky, výplně a znovu látky se prošije několika liniemi. Ty mají znázorňovat žilnatinu listu a zároveň drží vrstvy pohromadě. U spodní zkrácené části sloužící pro úchop rukavice jsem jen začistila spodní okraj a všila kapsičky s magnetky.


Nakonec jsem tvar chňapek před definitivním sešitím u spodního okraje ještě trochu zakulatila. A při našívání šikmého proužku vůbec poprvé použila nedávno koupené sponky. A nemůžu si je vynachválit, práci mi velmi ulehčily. :-)


"Za odměnu" jsem pro ně ušila malý pytlíček v jejich barvě. Nutno podotknout, že mi kvůli mé tvrdohlavosti a odmítnutí kvůli takové maličkosti extra navlékat spodní nit ve fialové barvě, dal zabrat možná více než ty chňapky. :-)


Chňapky v celé své nádheře:
Žádné komentáře:

Okomentovat

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...