neděle 22. prosince 2013

Óda na balení dárků


Kamarádka si stěžovala, jak nesnáší balení "měkkých" dárků. Nejraději by byla, kdyby tuto činnost udělal někdo za ní.
Klidně bych se přihlásila.

"Měkotiny", neboli dárky v podobě oblečení, nepovažuju při balení zdaleka za největší zlo. Co třeba taková lahev vína?

Ale především - balení dárků patří k mým neoblíbenějším předvánočním činnosem. Překonat předvánoční úklid nedá žádnou práci, ale u mě balení dárků drtivě vyhrává i nad pečením cukroví nebo výrobou vánočních dekorací.

Ne, že bych při něm byla kdovíjak nápaditá. Ke spokojenosti mi stačí obyčejný dekorativní papír. Často loňský. Nebo i předloňský.

Přesto si při balení dárků připadám výjimečně. Jako vysoce zodpovědný konstruktér vybírám a stříhám právě ten kus papíru, jehož velikost nejlépe odpovídá danému předmětu. A snažím se ho přehýbat právě tak, aby byl výsledek co možná nejsymetričtější.

V případě již použitých papírů je také nanejvýš důležité dbát také na to, aby byly co nejvíce skryty loňské spoje. A samozřejmě jmenovky. Zapomenuté loňské nápisy stojí za nejdenou veselou vánoční historkou.

Zároveň si u toho všeho představuji, jak obdarovaný dárek rozbaluje, jakou asi bude mít z věci radost nebo jak moc bude překvapen. Vím, že brácha papír roztrhá, tak aby se k samotnému dárku dostal co nejdříve. Naopak mamka dárek rozbalí co nejopatrněji, aby papír co nejméně poničila. A já ho mohla zase příští rok použít, A připadat si jako veledůležitý konstruktér...

---

Foto: Stephan Geyer / Flickr.com - Licence: CC BY-NC-ND 2.0

Žádné komentáře:

Okomentovat

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...